Szanowni Doktoranci!

14 lutego 2020 roku został wybrany nowy zarząd Samorządu Doktorantów UO. Od tego czasu minął rok i 11 lutego br., miało miejsce zdalne posiedzenie Rady Samorządu Doktorantów UO podsumowujące pracę Samorządu w tym czasie:

*pozyskano nową (na stałe) siedzibę/biuro Samorządu Doktorantów UO

*zaktualizowano zasady przystępowania do nagrody Rektora zarówno dla doktorantów studiów doktoranckich jak i dla słuchaczy Szkoły Doktorskiej

*zaktualizowano wygląd strony internetowej www do obecnie obowiązującego standardu w UO

*reaktywowano profil na FB Samorządu Doktorantów UO, gdzie na bieżąco są zamieszczane wiadomości ze świata doktorantów (m.in. informacje o konferencjach, wydarzeniach naukowych itp.)

*zaktualizowano zasady przystępowania (nowe zapisy) w stypendiach doktoranckich dla doktorantów studiów doktoranckich

*wywalczono zwiększenie niektórych progów i stawek stypendialnych dla stypendiów doktoranckich dla doktorantów studiów doktoranckich

Poza podsumowaniem, na spotkaniu Rady Samorządu Doktorantów UO postawiono sobie też nowe cele/wyzwania na ten rok kadencji:

*wydzielenie osobnej puli kart wjazdowych na parking Kampusu UO dla doktorantów

*przeprowadzenie naboru do nagrody Rektora dla doktorantów (maj – jeśli będą środki) oraz naborów stypendialnych dla doktorantów studiów doktoranckich (październik)

*wybory do Rad Wydziałowych oraz Rady Szkoły Doktorskiej w związku ze zmianą kadencji (czerwiec)

*organizacja wewnętrznego, interdyscyplinarnego seminarium konferencyjnego dla doktorantów UO (zapisy/rejestracja w maju, czerwcu a organizacja wydarzenia około połowy września). W związku z tym uprasza się Doktorantów o wyrażenie opinii do swoich przedstawicieli co do zainteresowania takim przedsięwzięciem.