Słuchacz Szkoły Doktorskiej UO w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji mgr Tomasz Burdzik został stypendystą Nordic Institute of Asian Studies SUPRA Nordic Scholarship.

W ramach stypendium mgr Burdzik będzie rozwijać badania związane z realizowanym projektem rozprawy doktorskiej pt.„Pancasila: The Indonesian State Ideology” pod kierunkiem badaczy z NIAS i Uniwersytetu Kopenhaskiego oraz prowadzić seminaria naukowe.

SUPRA Nordic Scholarship stanowi jedną z kluczowych aktywności NIAS w zakresie studiów azjatyckich. Celem stypendium jest integracja młodych badaczy z całego świata prowadzących badania podejmujące problematykę Azji pod opieką naukową doświadczonych naukowców afiliowanych w NIAS, prowadzenie i udział w seminariach badawczych oraz afiliacja instytucjonalna w trakcie realizacji stypendium.

NIAS (Nordic Institute of Asian Studies) jest niezależnym nordyckim ośrodkiem badawczym zorientowanym na badania nad współczesnymi problemami państw azjatyckich. NIAS jest częścią Uniwersytetu Kopenhaskiego ze statusem centrum badawczego działającego pod auspicjami Departamentu Nauk o Polityce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!